Moc zapachów – róża

„Ludzie bowiem mogą zamykać oczy na wielkość, na grozę, na piękno, i mogą zamykać uszy na melodie albo bałamutne słowa. Ale nie mogą uciec przed zapachem. Zapach bowiem jest bratem oddechu. Zapach wnika do ludzkiego wnętrza wraz z oddechem i ludzie nie mogą się przed nim obronić, jeżeli chcą żyć. I zapach idzie prosto do serc i tam w sposób kategoryczny rozstrzyga o skłonności lub pogardzie, odrazie lub ochocie, miłości lub nienawiści. Kto ma władzę nad sercami ludzi.” – Patrick Süskind Pachnidło

Nie od dziś wiadomo, że zapach powoduje odpowiednie reakcje w organizmie. Właściwie dobrane perfumy poprawiają pewność siebie, olejki eteryczne wprowadzają w stan relaksacji, a feromony przyciągają płeć przeciwną. W serii “Moc zapachów” przyjrzymy się wpływowi różnych substancji na nasze samopoczucie czy funkcjonowanie.

images

Olejek różany charakteryzuje się intensywnym, słodkim zapachem. Nasączone nim drewno utrzymuje swoją woń przez długi czas, przez co jest dosyć cenne i porządane.

Róża posiada właściwości łagodzenia bólów, np. uporczywych migren, przez co często stosowana jest w aromaterapii. Używana w procesie inhalacji jest w stanie uporać się z astmatycznym kaszlem.

Olejek ten jest również świetnym antydepresantem. Dzięki niemu przezwyciężysz apatię czy zapanujesz nad uciążliwymi zmianami nastrojów.

Olejek różany po zastosowaniu bezpośrednio na skórę działa liftingująco. Ma właściwości regenerujące i odmładzające. Skutecznie wygładza i ujędrnia naskórek, a nawet likwiduje zmarszczki.

roses-821705_960_720

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s